Menüler

DSİ 5. Bölge Müdürü Dr. Murat ALP, Düzce İlimizde İncelemelerde Bulundu

09.11.2018
AKÇAKOCA İLÇESİNİN İÇME SUYU PROBLEMİNİ ÇÖZÜYORUZ
Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen “Akçakoca İçmesuyu Projesi” nde çalışmalar devam ediyor. 

 
DSİ 5. (Ankara) Bölge Müdürü Dr. Murat ALP, Bölge Müdür Yardımcımız Fatih FÜNLÜ ve beraberindeki heyet, Akçakoca İlçemize memba kalitesinde temiz su sağlayacak olan 26.000 metreküp/gün kapasitesine sahip Akçakoca Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

DÜZCE İL MERKEZİ VE KAYNAŞLI İLÇESİNİN TAŞKIN PROBLEMİNİ ÇÖZÜYORUZ.

“Düzce Asarsuyu Deresi Islahı 2. Kısım” İşi Devam Ediyor.
DSİ 5. Bölge Müdürü Dr. Murat ALP ve beraberindeki heyet ile  birlikte daha sonra Düzce İl Merkezi ve Kaynaşlı İlçesinde yapımına devam edilen  taşkın koruma inşaatlarını yerinde inceledi. 
Düzce Asarsuyu Deresi Islahı 2. Kısım Taşkın Koruma İnşaatı işi kapsamında 2200 metre harçlı pere ile taban kaplaması, 950 metre gabyon şilte, 1 adet betonarme rusubat tutucu ile 1 adet betonarme araç köprüsü yapılacaktır. Düzce şehir merkezindeki trafiği önemli ölçüde rahatlatacak olan Nezih Tütüncü Bulvarı ile Ağa Mahallesini bağlayan betonarme araç köprüsünün inşaatı başlamış olup yapımı hızla devam etmektedir.

DÜZCE İLİ KOÇYAZI TAŞKIN KORUMA PROJESİ HIZLA DEVAM EDİYOR
“Düzce Merkez Koçyazı Mahallesi Dere Islahı 2. Kısım” İşi Devam Ediyor.
Düzce İli Merkez İlçesi Koçyazı Mahallesini taşkınlardan koruyoruz. 22.03.2018 tarihinde yapımına başladığımız iş kapsamında 876 metre çift taraflı taşkın duvarı, 1086 metre taban beton kaplaması ile 2 adet betonarme araç köprüsü yapılacaktır. DSİ 5. Bölge Müdürümüz Dr. Murat ALP, Bölge Müdür Yardımcımız Sn. Fatih FÜNLÜ ve beraberindeki heyet ile birlikte taşkın koruma inşaatında incelemelerde bulunulmuştur. İşin fiziki gerçekleşmesi % 45 seviyesinde olup 2019 yılı içerisinde tamamlanması hedeflenmektedir.  
DSİ Düzce ili Projelerini yerinde inceleyerek, Projeler hakkında bilgi alan Bölge Müdürümüz Dr. Murat ALP, mesai arkadaşlarına çalışmalarında başarılar dileyerek gerekli  talimatlarını iletti.