Menüler

DSİ 5. Bölge Müdürü Dr. Murat Alp, Ankara İçmesuyu 2. Merhale (Gerede Sistemi) Işıklı Regülatörü Havzası Atıksu Toplama Kolektöründe İncelemelerde Bulundu

26.07.2018


Ankara iline 2060 yılına Kadar içme suyu temin etmek amacıyla inşaatı devam eden Ankara İçmesuyu 2. Merhale Gerede Sisteminin su kaynağı olan Ulusu Çayını atık sulardan arındırmak için kolektör hattı inşası hızla devam ediyor.


DSİ 5. Bölge Müdürümüz Dr. Murat ALP, Bölge Müdür Yardımcımız Fatih FÜNLÜ ve 51. Şube Müdürümüz İbrahim YAROĞLU, İçmesuyu ve Atıksu Şube Müdürü Hasan YILMAZ ve beraberindeki heyet, Ankara İçmesuyu 2. Merhale (Gerede Sistemi) Işıklı Regülatörü Havzası Atıksu Toplama Kolektöründe incelemelerde bulundu.

Ankara İçmesuyu 2. Merhale (Gerede Sistemi) Işıklı Regülatörü Havzası Atıksu Toplama Kolektör Hattı Yapım işi kapsamında 2 x 500 mm beton borulu kolektör hattı inşa edilmektedir. Aynı hendek içine döşenen beton boru hatları ile Gerede ilçesinin evsel atık suları ileri biyolojik arıtma tesisine getirilecek ve OSB’nin arıtılmış atık suları da Işıklı regülatörünün mansabına iletilecektir. Projenin gerçekleştirilmesi ile birlikte Başkent  Ankara’mıza  menba kalitesinde içmesuyu temin edilmiş olacaktır.