Menüler

DSİ 5. Bölge Müdürümüz Dr. Murat Alp ve beraberindeki heyet Düzce Akçakoca Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu.

09.05.2018


Akçakoca İlçesinin 2050 yılına kadar olan ihtiyacını karşılamak üzere yılda 5,05 milyon metreküp içme ve kullanma suyu arıtılacak olan Akçakoca Barajı İçmesuyu Arıtma Tesisini, DSİ 5. Bölge Müdürümüz Dr. Murat Alp, Bölge Müdür Yardımcımız Fatih Fünlü, Düzce 55. Şube Müdürü Deniz, İçme ve Atıksular Proje ve İnşaat Şube Müdürü Tolga Gökhan Diri, Atıksu Şube Müdürü Vekili Hasan Yılmaz ve beraberindeki heyet tarafından incelemelerde bulunuldu.


Günlük 26.000 metreküp kapasiteye sahip modern arıtma tesisi ile Akçakoca’ya dünya standartlarında temiz su temin edilecek. Yaklaşık 20,5 milyon lira yatırım bedeli ile inşa edilen ve 2016 yılında yapımına başlanan tesisin, bu yıl sonunda hizmete alınması hedefleniyor.

Arıtma tesisi inşaatı çerçevesinde ısı merkezi idari bina, trafo jeneratör binası, makine bloğu, temiz su tankı, filtre galeri binası, giriş havalandırma binası, 100 metre uzunluğundaki galeri, fosseptik ve yavaş ve hızlı karıştırıcılara ait binaların kaba inşaatı tamamlandı. Durultucu ve belt pres yapılarına ait imalatlar ise devam ediyor.