Menüler

DSİ 5. Bölge (Ankara) Müdürlüğümüzde, 22 Mart Dünya Su Günü Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı.

27.03.2018

Uluslararası Dünya Su Günü her yıl 22 Mart’ta tatlısu kaynaklarının önemine dikkat çekmek ve tatlısu kaynaklarının sürdürülebilir yönetimine odaklanılmasını sağlamak amacıyla kutlanmaktadır işte bu kapsamda, DSİ 5. Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde 22 Mart Dünya Su Günü münasebetiyle “Su İçin Doğal Çözümler” konulu resim ve kompozisyon yarışması etkinliği gerçekleştirildi.DSİ 5. Bölge Müdürümüz Dr. Murat ALP başkanlığında, Bölge Müdürlüğümüz toplantı salonunda 22 Mart Dünya Su Günü “Su İçin Doğal Çözümler” konulu Resim ve Kompozisyon Yarışmasında dereceye giren öğrenciler, aileleri, okul yöneticilerinin katılımı ile gerçekleştirilen kutlama töreninde, Bölge Müdürümüz Dr. Murat ALP yaptığı konuşmada “Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüzün dünyanın birçok ülkesinde su adına yapmış olduğu çalışmaların anlatarak; 

“ Türkiye su zengini bir ülke değildir. Kişi başına düşen yıllık su miktarına göre ülkemiz su azlığı yaşayan bir ülke konumundadır. Bu nedenle su israf edilmeden kullanılması büyük önem arz etmektedir.” dedi.DSİ Genel Genel Müdürlüğünce ortaokul 7. ve 8. sınıfların katılımına açık olarak düzenlenen “Su İçin Doğal Çözümler” konulu resim ve kompozisyon yarışmasında Bölge Müdürlüğüne bağlı illerden katılan ve bölge bazında dereceye giren öğrencilere program kapsamında ödülleri takdim edildi.


Bölge Müdürümüz Dr. Murat ALP; “Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamda kamuoyunun bilgilendirilmesi ve duyarlılığın temini amacıyla düzenlemiş olduğumuz yarışmalara katılan ve dereceye giren sevgili öğrencilerimize, öğretmenlerine, okullarına ve ailelerine, gösterdikleri duyarlılık ve destekleri için teşekkür ettiğini, görünen tablonun geleceğe güvenle bakmamızı sağladığını ifade etti.

Akabinde Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde Resim ve Kompozisyon Yarışmasında dereceye girenlere, çeşitli hediyeler ve teşekkür belgesi takdim edildi. 
Resim Yarışmasında;
1. Dilan DURU 13 Eylül Ortaokulu / ANKARA 
2. Elif Naz ÖZDEMİR Tek Ortaokulu / ANKARA 
3. Derin Rana ALP Özel Yüce Ortaokulu / ANKARA

Kompozisyon Yarışmasında;
1. Sıla AYCAN Mustafa Kemal Ortaokulu / DÜZCE
2. Feyzanur SEVİNÇ Gazi Gündüzalp Ortaokulu / ANKARA
3. Halil Efe KARACA Anıttepe Ortaokulu/ ANKARA 
Eserlerin sahiplerine Bölge Müdürümüz Dr. Murat Alp ve Bölge Müdür yardımcılarımız Fatih Fünlü ve Saadettin Ceylan tarafından ödülleri, teşekkür belgesi ve kitap hediye çekleri takdim edilmiştir. Geniş katılımlı ve çok verimli geçen kutlama etkinliğinde emeği geçen ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.