Menüler

Koyunbaba Barajı Sulaması İnşaatı İşi Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.

12.02.2018

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Çankırı ve Ankara illerimizin topraklarını bereketlendirecek dev proje Koyunbaba Barajı Sulaması inşaatında çalışmalar devam ediyor.


Çankırı ve Ankara’ya Yönelik Sulama Yatırımları Hizmet Seferberliği kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun talimatları ihalesi yapılarak yapımına başlanan 102 Bin 67 dekar tarım arazisini sulayacak olan Koyunbaba Barajı Sulaması İnşaatı işine ilişkin, sulama gerçekleşme durumu, proje revizyonları, inşaat-imalat ve toplulaştırma ile ilgili değerlendirme toplantısı, 09 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 

DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, ilgili teknik personeller, yüklenici firma temsilcilerinin katılımlarıyla yapıldı. Bilgilendirme toplantısında ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında, yüklenici firmaya ve ilgili personele gerekli talimatlar verildi.

DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, yaptığı konuşmada Çankırı ve Ankara için önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerine dikkat çekerek, şunları kaydetti:

            "Kurumumuz tarafından inşa edilen ve hizmete aldığımız baraj ve sulama tesisleri ile mümbit topraklarımızı modern sulama sistemlerine kavuşturuyoruz. Koyunbaba Barajı Sulamasının tamamlanmasıyla ülke ekonomisine yılda yaklaşık 65 milyon liralık katkı verilecek. Ayrıca 5 bin 400 kişiye de doğrudan istihdam imkânı sağlanacak, bu kapsamda çalışmaları hızlandırmalıyız” dedi.

Projenin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanarak hizmete alınması için çalışmalar devam etmektedir.