Menüler

Ankara-Güdül Kırkkavak Göleti Sulaması İnşaatı İşine Ait Sözleşme İmzalandı.

18.01.2018

    

DSİ yatırımları Ankara İli Güdül İlçemiz topraklarına can, çiftçimize bereket getiriyor…

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Ankara ilimize Devlet Su İşleri 5. Bölge Müdürlüğümüz tarafından son 15 yılda; 21 adet baraj ve 9 adet gölet inşa ederek, toplamda 145.010 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yılda 84 milyon TL zirai gelir artışı sağladık.

DSİ 5. Bölge Müdürlüğümüzün, Ankara İlindeki tarıma elverişli verimli arazilerin sulanmasına yönelik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.  Bu çerçevede, 4.500 dekar arazinin borulu kapalı sistem sulanmasını temin edecek ve çiftçilerimize yıllık 3 milyon TL zirai gelir artışı sağlayacak olan Ankara-Güdül Kırkkavak Göleti Sulaması İnşaatı işine ait Sözleşme, 18 Ocak 2018 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar ile yüklenici Salma İnşaat & Yusuf Demir Ortak Girişimi arasında imzalanmıştır.

Ankara-Güdül Kırkkavak Göleti Sulaması işi kapsamında; 4500 dekar sahanın sulama şebekeleri, bunun üzerindeki PE100 boru hatları, borulu şebeke sanat yapıları, sulama sahasındaki işletme ve bakım yolları ve ilgili sanat yapıları yapılacaktır.

Ankara ilimize ve Güdül ilçemize hayırlı olsun.