Menüler

DSİ Düzce İli Yatırımlarına, Hız Kesmeden Devam Ediyor.

10.01.2018

Düzce Yığılca İlçe Merkezi Dereleri Üst Havza Tedbirleri İnşaatı İşine Ait Sözleşme İmzalandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatıyla Kırıkkale’de, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından, Düzce İlimize Son 15 yılda tamamladığımız 26 adet dere ıslahı ile toplamda, 1 İl merkezi, 53 meskûn mahal ve 32.600 dekar araziyi taşkın zararlarından koruduk.

Düzce ilimizde vatandaşlarımızın can ve mal ve güvenliğini korumak amacıyla çalışmaları devam eden taşkın koruma tesisleri kapsamında; Düzce Yığılca İlçe Merkezi Dereleri Üst Havza Tedbirleri İnşaatı işine ait sözleşme, 10 Ocak 2018 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar ile yüklenici Cem İnşaat arasında imzalanmıştır.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun prestij ve gerdanlık proje talimatı çevresinde hazırlanan projenin üst havza tedbirleri kısmını oluşturan Düzce Yığılca İlçe Merkezi Dereleri Üst Havza Tedbirleri İnşaatı işi kapsamında; 1 adet betonarme geçirgen tersip bendi, 1 adet betonarme kabartma yapısı ve 1060 metre uzunluğunda betonarme taşkın koruma tesisi yapılacaktır.

Düzce ilimize ve Yığılca ilçemize hayırlı olsun.