Menüler

Çorum Osmancık Gökdere Barajı Planlama Mühendislik Hizmetleri Planlama Raporu Sunumu ve Genel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

05.01.2018

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ve Genel Müdürlüğümüzün talimatları çerçevesinde, son 15 yılda Çorum ilimize 9 baraj ve 3 gölet inşa ettik, 146.580 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yılda 121 milyon TL zirai gelir artışı sağladık.Çorum ilimize yatırımlarımız hızla devam ediyor. Bu kapsamda tamamlandığında 25 bin 200 dekar alanı sulayacak olan Çorum Osmancık Gökdere Barajı İnşaatı Planlama ve mühendislik Hizmetleri işine ilişkin, değerlendirme toplantısı, 05 Ocak 2018 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 

Bilgilendirme toplantısında ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında, yüklenici firmaya ve ilgili personele gerekli talimatlar verildi. Temelden 96,5 metre yüksekliğinde, yaklaşık 30 milyon m3 su biriktirme hacmine sahip  olan projenin kısa sürede faydaya dönüşmesi amacıyla yapılacak çalışmalar istişare edildi ve yol haritası belirlendi. Planlama raporu Genel Müdürlüğümüz Etüt, Planlama ve Tahsisler Dairesi Başkanlığı tarafından onaylanmasının akabinde proje yapımı gerçekleştirilerek yapım ihalesi için yatırım programına teklif edilecektir.Çorum ilimiz ve Osmancık ilçemiz için hayırlı olsun.