Menüler

Bolu Seben Taşlıyayla Göleti Sulaması Genel Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi.

04.01.2018


Bolu Seben Taşlıyayla Gölet’i, Borulu Cazibe Sulamasıyla Toprağa Can Verecek.

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun ve Genel Müdürlüğümüzün talimatları çerçevesinde, Bolu ilimize son 15 yılda 3 baraj inşa ederek, 8460 dekar zirai arazinin sulanması sağlanmıştır. Böylece çiftçilerimize yıllık 5.499.000 TL zirai gelir artışı sağladık.

Bolu ilimize yatırımlarımız hızla devam ediyor bu kapsamda tamamlandığında 32 bin 800 dekar alanı sulayacak olan Bolu Seben Taşlıyayla Göleti Sulaması İnşaatı işine ilişkin, sulama gerçekleşme durumu, inşaat-imalat ve toplulaştırma ile ilgili değerlendirme toplantısı, 03 Ocak 2018 tarihinde DSi 5. Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonunda, Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. 

Bilgilendirme toplantısında ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında, yüklenici firmaya ve ilgili personele gerekli talimatlar verildi. Su kaynağı,  Seben Taşlıyayla Gölet’i olan 32.800 dekar tarıma elverişli araziyi sulayacak  olan Projenin kısa sürede faydaya dönüşmesi amacıyla yapılacak çalışmalar istişare edildi ve yol haritası belirlendi.