Menüler

DSİ 5. Bölge Müdürlüğünde Bütünleşik Kamu Mali Harcama Yönetim Bilişim Sistemi Bilgilendirme Semineri Düzenlendi

22.12.2017

DSİ 5. Bölge Müdürlüğümüz Turkuaz Toplantı Salonunda 21.12.2017 tarihinde Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar, Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve ilgili veri hazırlama memurlarının katılımları ile Bütünleşik Kamu Mali Yönetimi Bilişim Sistemine geçileceğinden, Harcama Yönetim Sistemi Kullanıcılarını Bilgilendirme Semineri düzenlendi. 

Bütünleşik Kamu Mali Harcama Yönetim Bilişim Sistemi ile ilgili, Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğünde görevli Uzman Memduh Özer tarafından, BKMYBS, Bütçe Kanunu hazırlıklarının başlatılmasından kesin hesabın TBMM’de kanunlaşmasına kadar geçen mali işlemlere ilişkin süreçlerde kullanılan otomasyon sistemi olan, BKMYBS, Mali yönetim sisteminin elektronik belge, elektronik imza, otomatik muhasebe gibi yeni teknolojik imkânlara kavuşturulması ve süreç odaklı bütünleşik bir bilişim sistemi altyapısının oluşturulmasını amaçlayan projenin teknik bilgilendirmesini yaptı.

Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdürlüğü personeli Uzaman Memduh Özer’e katkılarından dolayı teşekkür ediyor, yapılan seminerin hayırlı sonuçlara vesile olmasını dileriz.