Menüler

Çorum İli Dereleri 1. Kısım Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Planlama ve Proje Yapımı Sunumu Gerçekleştirildi.

19.12.2017


DSİ, Taşkınlara karşı gerekli önlemleri alırken, Şehirlerimizin, İlçelerimizin ve Yaşam Merkezlerinin çehresini de değiştiren projeleri bir bir hayata geçiriyor.


Çorum İli Dereleri 1. Kısım Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Planlama ve Proje Yapımı kapsamında Çorum İl sınırları dahilinde yer alan 66 adet yerleşim alanına ait taşkın problemini çözmek amacıyla, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından verilen talimat çerçevesinde taşkın sorununu kökten çözerken diğer taraftan yerleşim birimlerinin çehresini değiştirecek estetik projeler hazırlıyoruz.

Çorum İli Dereleri 1. Kısım Taşkın ve Rüsubat Kontrolü Planlama ve Proje Yapımı İşi kapsamında hazırlanan sunum, DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar’ın başkanlığında, İlgili personelin katılımlarıyla DSİ 5. Bölge Müdürlüğü Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Çorum İl sınırları içerisinde bulunan akarsu ve derelerde taşkın ve rüsubat kontrolü planlama ve uygulama projeleri çalışmalarda gelinen aşamayı içeren sunumunun ardından genel bir değerlendirme yapan Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar; İlgili birimlerin yapması gereken sorumlulukları ve yerine getirilmesini istediği hususlarla ilgili gerekli talimatları verdi.