Menüler

Çankırı Koyunbaba Barajı Sulaması İnşaatı İşi Koordinasyon Toplantısı Yapıldı.

18.09.2017
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 5. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen ve Çankırı ilimizin topraklarını bereketlendirecek dev proje Çankırı Koyunbaba Barajı Sulaması inşaatında çalışmalar devam ediyor.

Çankırı’ya Hizmet Seferberliği kapsamında Orman ve Su İşleri Bakanımız Sn. Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun teşrifleri ile, 102 Bin 910 dekar tarım arazisini sulayacak olan Koyunbaba Barajı Sulaması İnşaatı işine ilişkin, sulama gerçekleşme durumu, inşaat-imalat ve toplulaştırma ile ilgili değerlendirme toplantısı, 15 Eylül 2017 tarihinde gerçekleştirildi. 


DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, ilgili teknik personeller, yüklenici firma temsilcilerinin katılımlarıyla yapıldı. Bilgilendirme toplantısında ortaya konan veriler ve değerlendirmeler ışığında, yüklenici firmaya ve ilgili personele gerekli talimatlar verildi.

DSİ 5. Bölge Müdürü Mahmut Dündar, yaptığı konuşmada Çankırı ve Ankara için önemli bir projeyi daha hayata geçirdiklerine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

 "Kurumumuz tarafından inşa edilen ve hizmete aldığımız baraj ve sulama tesisleri ile mümbit topraklarımızı modern sulama sistemlerine kavuşturuyoruz. Koyunbaba Barajı Sulamasının tamamlanmasıyla ülke ekonomisine yılda yaklaşık 7 milyon liralık katkı verilecek. Ayrıca 5 bin 400 kişiye de doğrudan istihdam imkanı sağlanacak, bu kapsamda çalışmaları hızlandırmalıyız” dedi.

Projenin 2019 yılı sonuna kadar tamamlanarak hizmete alınması için çalışmalar devam etmektedir.