Menüler

Osmancık İçmesuyu Arıtma Tesisi Proje Yapımı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

14.08.2017


Osmancık ilçesindeki vatandaşlarımıza arıtılmış, sağlıklı ve içilebilir içmesuyu sağlamak amacıyla çalışmalarımız hızla devam ediyor. Su kaynağı, inşaatı devam eden ve 2017 yılında yapımı tamamlanacak olan Dereboğazı Barajı olan Osmancık ilçesi içme suyuna ait Osmancık İçme Suyu Arıtma Tesisi Proje Yapımı Değerlendirme Toplantısı, 10.08.2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda, Başbakanlık Başmüşaviri ve Orman ve Su İşleri Bakanlığımız Eski Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça, Arıtma Tesisleri konusunda ülkemizin önemli bilim adamlarından ve Türkiye Su Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi, DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar, İçmesuyu Dairesi Başkanı Şadiye Yalçın, ilgili teknik personeller ile yüklenici firma temsilcilerinin katılımlarıyla gerçekleştirildi.


Çorum İli Osmancık İlçesinin uzun vadeli içmesuyu ihtiyacını karşılamak amacıyla, Dereboğazı Göleti’nden alınan ham suyu arıtacak olan 12000 m3/gün kapasiteli Konvansiyonel Tip İçmesuyu Arıtma Tesisi ve İsale Hattı ile Osmancık halkına sağlıklı ve içilebilir içme suyu sağlanacaktır.

Arıtma Tesisi Projeleri ile ilgili olarak yapılan değerlendirme sırasında Prof. Dr. Ahmet Mete Saatçi tarafından ortaya konan veriler ve ifade edilen hususlar çerçevesinde, daha fonksiyonel ve işletilebilir bir arıtma tesisi tasarımı yapılmasına ait yapılacak çalışmalar gözden geçirildi.