Menüler

Dövenci Alıcık Ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri İle Çorum İline Ait Büyük Hizmet Kervanı Devam Ediyor.

13.06.2017
Çorum-Dövenci Alıcık ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri Planlama Mühendislik Hizmetleri İşine Ait Sözleşme İmzalandı.

Çorum ilimize kazandırdığımız ve kazandıracağımız projelerimiz ile sulu tarıma büyük destek vermeye devam ediyoruz….

Ankara DSİ 5. Bölge Müdürlüğümüzün sorumluluk alanında bulunan, Çorum-Dövenci Alıcık ve Mecitözü Tanrıvermiş Projeleri Planlama Raporu Yapımı İşine ait Sözleşme,  12.06.2017 tarihinde DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar ile yüklenici Su-Yapı Mühendislik A. Ş. arasında imzalanmıştır.


İmzalanan Sözleşme kapsamında, 2 adet proje yer almaktadır.

  1. Çorum-Dövenci Alıcık Projesi
  2. Çorum Mecitözü Tanrıvermiş Projesi

1-    Dövenci Alıcık Projesi: Yeşilırmak Havzasında, Çorum ilinin 10 km kuzey doğusundan başlayarak 30 km kuzey doğu yönüne uzanmaktadır. Proje kapsamında yaklaşık 70 bin dekar tarıma elverişli arazinin sulanması maksadıyla, depolama (baraj/gölet), regülatör, pompa istasyonu, isale hattı, sulama tesisleri ve civar yerleşimlerinin içme suyu talebi olması durumun da, arıtma tesisleri ve içme suyu tesisleri ile ilgili çeşitli alternatiflerin teknik ve ekonomik yapılabilirliklerinin ortaya konulacağı planlama raporu hazırlanacaktır.

2-    Mecitözü Tanrıvermiş Projesi: Yeşilırmak Havzasında Çorum ilinin 20-30 km kuzey doğusunda, yaklaşık 30 bin dekar tarıma elverişli arazinin sulanması maksadıyla, depolama (baraj/gölet), regülatör, pompa istasyonu, isale hattı, sulama tesisleri ve civar yerleşimlerden içme suyu talebi olması durumun da, arıtma tesisleri ve içme suyu tesisleri ile ilgili çeşitli alternatiflerin teknik ve ekonomik yapılabilirliklerinin ortaya konulacağı planlama raporu hazırlanacaktır.

Çorum İlimize hayırlı olsun.