Menüler

DSİ 5. Bölge Müdürlüğünün Geleneksel İftar Sofrasında Çalışanlarımız Bir Arada

08.06.2017

 “Dostlukların Sevgi ile Beslendiği Mübarek Ramazan Ayında Gönlümüzün Sevgi, Sofralarımızın Bereket ile Dolmasını Dileriz…”

DSİ 5. Bölge Müdürlüğünde, bu yıl ki Ramazan ayında geleneksel iftar yemeğinde bölgemiz çalışanları ve aileleri bir araya geldi.

Mübarek Ramazan Ayının verdiği kardeşlik ve paylaşım ruhunu tüm personelimizle paylaşarak DSİ ailesi olmanın verdiği mutlulukla DSİ Sosyal Tesisleri Misafirhanesinde düzenlenen iftar yemeğine, DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar, Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, DSİ 5. Bölge Müdürlüğünde çalışan personellerimiz aileleri birlikte iştirak etti.Ramazan ayının ilk gecesi gökyüzünün kapıları açılıp ve son gününün gecesine kadar kapanmadığı, sıcak aş, gülen yüzler ve samimi dostlukların bir araya geldiği iftar yemeğinde konuşma yapan DSİ 5. Bölge Müdürümüz Mahmut Dündar; “Ramazan ayı maddi ve manevi birçok güzelliklerin bir arada yaşandığı,  duygu ve hissiyatın öne çıktığı mübarek bir aydır. Oruç tutanın uykusu ibadet, susması tesbih, ameli kabul ve duası müstecab olduğu, rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan ayı dini açıdan taşıdığı önemle birlikte mü’minler arasında sosyal açıdan da yardımlaşma ve dayanışmanın en yüksek olduğu aydır. İnsanların ibadetlerinin sevaplarının kat kat hanesine yazıldığı bir ay. Mağfiret ayı, ibadet ayı, bu ayın vesilesiyle bu ay içerisinde yaptığımız ibadetlerin, yapmış olduğumuz hayırların ve duaların Cenab-ı Hakk tarafından kabul edilmesini niyaz ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle tüm çalışanlarımızın Mübarek Ramazan ayını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice Ramazanlara kavuşmayı diliyor, bu ayın bütün müminlerin affına vesile olmasını Cenâb-ı Allah’tan niyaz ediyorum. ” dedi.

Geleneksel Ramazan Ayı İftar yemeği buluşması yoğun katılımlı, birlik ve beraberliğin ön plana çıktığı huzurlu  ortamda sofra duasıyla sonlanmıştır.

DSİ Ailesi Olarak, Dostlukların Sevgi ile Beslendiği Mübarek Ramazan Ayında Gönlümüzün Sevgi, Sofralarımızın Bereket ile Dolmasını Dileriz…